'СКА-Энергія' быу біт у Растове-на-Доне Хабараўскі "СКА-Энергія" ў сераду ў матчы 14-га тура чэмпіянату Расіі па футболе сярод каманд першага дывізіёна ў гасцях пацярпеў буйное паражэнне ад ФК "Растоў" з лікам 3: 1.

Адзіны паказчык, па якім футбалісты з горада на Амуры пераўзышлі гаспадароў - набор жоўтых картак.

У першым тайме, які завяршыўся з мінімальнай перавагай гаспадароў, Далёкаўсходнік, відавочна не паспяваючы за хуткімі атакамі "Растова", часта фолілі, за што і атрымалі чатыры папярэджанні. А ў пачатку другога тайма на 51. хвіліне В. Радкевіч быў "ўдастоены" другога "гарчычніка" і адправіўся адпачываць.

Паўднёўцы адкрылі лік ужо на 12-ай хвіліне матчу, вызначыўся добра вядомы прыморскай тарсіда Максім Астаф'еў. Затым праз тры хвіліны пасля перапынку Міхаіл асіны правёў другі гол, пазбавіўшы хабаровчан надзей ўзяць на выездзе хоць бы ачко. А на апошняй хвіліне асноўнага часу ён жа зноў прымусіў "энергічных армейцаў" пачаць гульню з цэнтра поля. Далёкаўсходнік ўдалося правесці гол прэстыжу толькі ў кампенсаваны час: вызначыўся Мікалай Сафрониди.

Усяго ў справаздачным матчы арбітр у поле арбітр у поле С. Сухина з Малаховка дзесяць разоў вымаў жоўтую картку: шэсць разоў ён яе паказваў хабаровчанам. Услед за Далёкаўсходнік Радкевіч, з поля быў выдалены і растаўчанін Д. Бурмістраў.

Па ацэнцы спартыўных журналістаў Растова-на-Доне, абарона "СКА-Энергіі" у дадзеным матчы нагадвала прахадны двор. Лік мог быць і больш буйным, але некалькі разоў пагрозу ад варот адвёў галкіпер "СКА-Энергіі", у іншых рэальных эпізодах для ўзяцця варот гаспадары былі недакладныя.